Szerző Téma: Élezés és fenés – technika, módszerek  (Megtekintve 362237 alkalommal)

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #810 Dátum: 2013. Február 21. - 07:46:50 »
 :sör:
PM ment.

Nem elérhető Daniel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #811 Dátum: 2013. Február 21. - 13:28:03 »
A képek alapján nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok lesz.
Majd megpróbálom elhasználni mindet  :crazy:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #812 Dátum: 2013. Február 22. - 10:53:12 »
Huh, ez gyors volt. Nagyon szépen köszönöm!  :sör:

Azt kijelenthetjük, hogy a nyugati stílusú borotvakések élének mindig van minimum egy enyhe íve? Nem a mosolygósokra gondolok, úgy általában.

Szinte mindegyikben van egy icipici ív, ugyan szerintem nem akaratlagosan. Ez az ív általában abból áll, hogy a hegye meg a sarka picit le van csapva, és a közepe nagyjából egyenes.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #813 Dátum: 2013. Február 22. - 11:15:03 »
Köszi, Sanyi!
Szerintem azért némileg a borotválkozást is megkönnyíti egy 70mm-es pengével. Gondolom, a kamisorik rövidebb élénél ez nem annyira létkérdés. Persze, csak találgatok.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #814 Dátum: 2013. Február 22. - 16:05:03 »
Mármint min könnyít az a 0,5-0,5mm hiány a tövében meg a hegyénél?  ???
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #815 Dátum: 2013. Február 22. - 16:58:08 »
Nekem anno a Flaschner mester budapesti segédje mondta, hogy ha tökéletesen egyenes lenne a penge alja, akkor megvágnánk magunkat. Legalábbis így emlékszem. Annyi lehet, hogy tényleg nem számít, de egy kicsivel több, egy enyhe mosoly már talán igen.
Gondolom kitaláltad, hogy azért érdekel, ha a nulláról magam készítem, akkor mennyire legyen vidám a penge, van-e ennek jelentősége.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #816 Dátum: 2013. Február 22. - 17:45:16 »
Igazából nem tudom mennyi igazság van benne. 1-2 alkalommal én próbáltam totál egyenesre csinálni az élt, de semmi különbséget nem vettem észre. Az esetek nagy részében élezésnél amúgy is kicsit mosolygósra sikerül a kés éle ha jól csinálod, szóval emiatt nem kell aggódni a profil tervezésénél. Amikor körbeprofilozod akkor nyugodtan lehet egyenes, a végén úgyse marad teljesen olyan :)

Túl sok mosolyt én nem tennék bele a helyedben, teljesítményben én nem vettem eddig észre különbséget, viszont nehezebb csiszolni és utána élezni is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #817 Dátum: 2013. Február 22. - 18:20:35 »
Nekem anno a Flaschner mester budapesti segédje mondta, hogy ha tökéletesen egyenes lenne a penge alja, akkor megvágnánk magunkat...

A fiatalabb Flaschner Kálmán Váci utcai boltjában dolgozó eladó legény, - ha rá gondolsz - véleménye nem biztos, hogy a legautentikusabb technológiai forrás.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #818 Dátum: 2013. Február 22. - 19:40:59 »
Sanyi - köszi, sokat segítettél!  :borz2: Ösztönösen én is így gondoltam, de jól jön a megerősítésed, tapasztalatod.

Fonti - igen, rá gondoltam. Amióta megvettem nála az első késem már sok mindent másként látok én is. Jó, hogy ezt írtad, kíváncsi voltam a véleményedre a témában.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #819 Dátum: 2013. Február 22. - 20:45:49 »
az utóbbi néhány(7) hsz előzménye a Fonti kedvenceiben található...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #820 Dátum: 2013. Február 22. - 20:50:23 »
Bocsánat, miattam kapott gellert a témába illő hozzászólások folyama.  :fenek:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #821 Dátum: 2013. Február 25. - 08:08:44 »
Tisztelt Éltársak!

Most, hogy Stig kollega jóvoltából nekem is van CrO-om, engedjetek meg egy banális kérdést.
Mégis, hogy applikáljam rá a bőrre?

(fehér vazelin: egy teáskanál
CrO: egy teáskanál.
Bőrre felken vékony rétegben, de nem hogy javított volna az élen (Gold Dollar @ HHT-3), hanem rontott (HHT-1). Ragacsos volt, minden zöld lett, nem száradt ki. Próbáltam vastag bőrön, vékony bőrön, vásznon.)

Minden segítséget előre is köszönök.

Cs.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #822 Dátum: 2013. Február 25. - 08:19:06 »
Nekem a tubusos olajfestékemben, króm-oxid és lenolaj van, mint hordozó anyag. Nem kell sok belőle(mint egy kávéskanálnyi), szépen el lehet kenni a bőrön. Először én is telepöttyöztem a bőrt és az tényleg ragacsos lett, majd idővel lekopott.
Sheffield-England

Nem elérhető Daniel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #823 Dátum: 2013. Február 25. - 09:08:26 »
Én úgy csináltam, hogy egy fél kávéskanálnyi porhoz 3-4 csepp parafin olaj, jól össze kevertem.
És az ujjammal X-eket rajzoltam vele a bőrre majd egyenletesen szétkentem és egy életlen pengét meghúztam rajta 10szer oda vissza utánna tökéletes lett.

Nem elérhető The Stig

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Élezés és fenés – technika, módszerek
« Válasz #824 Dátum: 2013. Február 25. - 13:01:56 »
Tisztelt Éltársak!

Most, hogy Stig kollega jóvoltából nekem is van CrO-om, engedjetek meg egy banális kérdést.
Mégis, hogy applikáljam rá a bőrre?

(fehér vazelin: egy teáskanál
CrO: egy teáskanál.
Bőrre felken vékony rétegben, de nem hogy javított volna az élen (Gold Dollar @ HHT-3), hanem rontott (HHT-1). Ragacsos volt, minden zöld lett, nem száradt ki. Próbáltam vastag bőrön, vékony bőrön, vásznon.)

Minden segítséget előre is köszönök.

Cs.

én így próbáltam ki:
http://www.youtube.com/watch?v=vTV4ph1LE3c 7:40-körül

a zacskónak a száját (ahogy rajta volt a festékpor) végigsimogattam az ujjammal és azt rásimogattam a börre, mint a videón. nem raktam hozzá semmit. tényleg csak a port fogtam a zacskó felsö részéröl :D így tényleg nagyon kevés kell.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici